Laser typu Nd:Yag Q Switch

Q Switch

Ostatnie egzemplarze!

Laser neodymowo-yagowy do redukcji przebarwień i tatuaży Q Switch

Więcej szczegółów

29 900,00 zł

Więcej informacji

Zespół Proestetic przedstawia Państwu innowacyjne urządzenie specjalizujące się w trwałym usuwaniu dużych naczyń krwionośnych i tatuaży.

Laser neodymowo - yagowy Q Switch wytwarza monochromatyczne, długo pulsujące światło laserowe o długości fali 1064 nm. Liczne badania kliniczne potwierdziły, że dzięki fototermolizie w połączeniu z innowacyjną technologią uzyskujemy wysoką efektywność zabiegów. Laser neodymowo- yagowy został dopuszczony do użycia przez FDA i posiada liczne cenione certyfikaty europejskie.

Laser Nd: Yag Q-switch emituje promieniowanie podczerwone o długości fali 1064 nm. W trybie pracy laser neodymowo-yagowy Q-switch generuje krótkie impulsy (10--20 ns) o wysokiej gęstości energii. Przy ustawieniu na drodze promieniowania laserowego kryształu podwajającego częstotliwość długość fali redukuje się o połowę, a barwa światła zmienia się na zieloną (fali długości 532 nm). Fala w zakresie podczerwieni wnika do głębokich warstw (4-6 mm) skóry. Tak głęboka penetracja korzystna jest przy leczeniu skórnych zmian barwnikowych, natomiast światło barwy zielonej (o długości fali 532 nm) jest silnie absorbowane przez melaninę i hemoglobinę.

Wskazania do terapii:

- tatuaże profesjonalne, amatorskie i pourazowe, najlepsze efekty uzyskuje się przy barwnikach czarnych, granatowych i czerwonych, chociaż ze względu na to, iż barwniki są często składową różnych kolorów można próbować usuwać tatuaże np. brązowe (czerwony+czarny),

- makijaż permanentny,

- plamy soczewicowate,

- znamiona wrodzone typu cafe au lait, znamię Beckera, plama mongolska, znamię Ito, etc

- melasma, jako metoda uzupełniająca,

- brodawki łojotokowe.

Jak to działa?

- Innowacyjna technologia zastosowana w laserze Q Switch umożliwia usuwanie nawet bardzo intensywnych przebarwień czy tatuaży.

- Mechanizm działania lasera polega na podgrzewaniu barwnika umiejscowionego w skórze, po czym dochodzi do rozbicia komórek, w których umieszczony jest barwnik.

- Rozbity pigment pochłaniają makrofagi, a jego pozostałości migrują ku powierzchni naskórka. Podczas trwania kolejnych sesji zabiegowych proces powtarza się aż do osiągnięcia zadowalających dla klienta efektów. Miejsce poddane działaniu lasera staje się białe, po niedługim czasie ulega zaczerwienieniu, pojawić się może również obrzęk, który samoistnie zanika po 2-3 dniach. Sygnalizuje on nam, że do barwnika dotarła wiązka lasera i ulegnie wkrótce redukcji. Zabieg powtarzamy po ok. 6-8 tygodniach.

Liczba zabiegów zależy od:

      - Koloru przebarwienia lub tatuażu

      - Wielkości/ gęstości zawartego w komórkach skóry barwnika

      - Typu przebarwienia lub barwnika

      - Głębokości osadzonego pigmentu

      - Odcienia skóry (im mniej opalona skóra, tym bardziej bezpieczny,                        efektywny zabieg i mniejsza tendencja do oparzeń lub przebarwień)

       - Indywidualnej reakcji układu immunologicznego na działanie lasera

Indywidualne odczucia klientów bywają bardzo zróżnicowane, dlatego opracowywaną część ciała można dodatkowo znieczulić. Po zakończonym zabiegu miejsce powinno być intensywnie natłuszczane i w żadnym wypadku nie wolno zdrapywać powstałych strupków, ponieważ może powstać blizna w tym obszarze. Istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia swędzenia, ponieważ skóra przez 2-3 tygodni ulega łuszczeniu. Po 3 tygodniach skóra jest wygojona.

Laser Q Switch

Posiada nadzwyczaj precyzyjny układ kontrolujący wiązkę światła zarówno po wyjściu z kryształu,
jak i po przejściu przez układ optyczny. Emitowana wiązka światła z ogromną dokładnością równomiernie rozbije barwnik umiejscowiony w skórze.

Dodatkowym atutem lasera Q Switch jest równomierna moc.
Urządzenie jest wyposażone w dwa filtry innej długości, dlatego można wykorzystywać go do wielu zabiegów.

Specyfikacja:

- Typ lasera: Q Switch Nd : Yag

- Typ impulsu: Q Switch

- Zakres fali:

- 1064nm – usuwanie tatuaży, makijażu permanentnego

- 532nm – zamykanie dużych naczyń

- Energia: 300mj do 1200mj

- Częstotliwość fali: 1 do 5 Hz

- System chłodzenie: powietrze, woda

- Moc wyjściowa: 420W

- Zakres mocy: 220 V 150Hz 110 V 60 Hz

- Zabezpieczenie rzędu Max 3A

Sprzedaży podlega samo urządzenie (bez szafki).

30 innych produktów w tej samej kategorii: